Направи сама шишки

Фризeрката Michelle Fiona од салонот Harper Paige Salon  со седиште во San Francisco, дефинитивно може да се смета за експерт во областа фризура и шишки – на крајот на краиштата, таа ги разубавува Zooey DeschanelKaren ElsonAmanda Peet, and Maggie Gyllenhaal

И покрај тоа што цврсто препорачува да се оди кај професионалец за да се скратат шишки, таа нема проблем да им кажува на своите клиенти дека можат да се обидат сами дома но под услов да ја следат нејзината техника и да користат ножици специјализирани за коса, бидејки ножицките за нокти, месо и хартија кога ќе ја пресечете косата ќе направат скок наместо права линија. „Ако косата нема совршена права линија при сечењето, на секое наредно потстрижуување вие ќе одите се пократко и пократко“. предупредува таа.

Погледнете го нејзиниот чекор-по-чекор водич за одржување на должината на шишките.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *