Блескав тен

Дали барате шминка со особено висока моќ на покривање, која ја прикрива нерамномерноста и прави нечистата кожа да делува порамномерно? Или претпочитате природна шминка која ја прави вашата кожа уште поубава.     

Кој е вашиот избор?

Без оглед дали течна основа, мус-шминка, крема за покривање или коректор за шминка – откријте која текстура се чувствува најдобро на вашата кожа. Покрај тоа за различни типови на кожа се погодни различни нијанси на шминка. Важно е шминката да се комбинира совршено со бојата на кожата и со тоа да ја потенцира вашата природна убавина. 

Како да одберам тон?

Шминката не треба да се тестира на задниот дел од раката, туку на зглобот, така што подоцна нема да се појават неубави рабови. Најдобро е да нанесете две до три нијанси и да проверите која (речиси) невидливо се поврзува со вашиот тен. 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *